30 Aralık 2017 Cumartesi

2017 Biterken...


2017'nin son günlerini,son hızla tüketirken bir yazı yazmayı borç bildim kendime.Kimileri için tatlı,kimileri için acı hatıralarla dolu bir yıl daha tarihin tozlu sayfalarında yerini almak için hazırlanıyor.

Her yıl gibi bir yıl daha akıp giderken ömrümüzden kendim için iyi ya da kötü bir tanımlama yapamıyorum.Oysa 17 uğursuz rakamımdır:) Zira hayallerimin büyük bir kısmını gerçekleştirdiğim bu tatlı yıl bana ilk defa planlı ve programlı yaşamanın yanında insanın her anını da doya doya yaşaması gerektiğini öğretti...

Hayalini kurduğum bir evin sahibi olmanın yanı sıra,sıcak sıcak kumlarla yürümenin zevki ve tadına doyulmaz bir deniz manzarası dolu bir şehre taşıdı beni..Martılarla arkadaş,dalgalarla sırdaş olmanın zevkini yaşattı..Ömrüme ömür katacak bir şehri hediye etti bana..

Yeniden iş yaşamına dönmüş olmanın hareketliliği ile birlikte,verimli olmanın,çalışma azminin zevkini bir daha yaşadım..Zamanın ne kadar kıymetli olduğunu koşturmacalarım arasında bir kez daha anladım..

Anne olmanın,aynı zamanda bir  aşçı,aynı zamanda temizlikçi,aynı zamanda öğretmen,aynı zamanda bir veli olmanın tatlarına doya doya vardım..(Seneye hedefim maratona katılmak,iyi koştum bu yıl:))

Mesafelerin insan hayatında hiç de büyütülecek kadar uzak olmadığını,insanın sevdikleriyle bir arada olmasının değerini yaşayarak gördüm..

2018'e öyle büyük büyük hayallerim,büyük büyük laflarım yok..Gün sabah olunca o günü bitti sayarım.Hafta cuma olunca hafta bitti derim.Ay son haftaya ulaşınca sona erer benim gözümde.Yıl aralık olunca da koca yılı tüketirim ömrümden.

Ardı ardına sıralayacak dileklerim yok şu an için.Sağlık dışında..Herkes önce sağlık diler zannedersem..Zaten memnunsan her şeyden,her şey yolunda gidiyorsa neden çok şey bekleyelim yeni bir yıldan?Her yeni yıl ümitlerin düşlendiği bir yıl oluyor.Önemli olan bu düşleri gerçekleştirmek için umut etmek ve çabalamak değil mi?

Siz zamanı iyi bir şekilde kullanır ve başkalarının iyiliğini düşlerseniz önce  Allah'ta sizin gönlünüze göre veriyor bence.Kalbiniz karalarla dolu,hep başkalarının kötülüğünü düşleyip,başkası olmaya özenip,başkalarının izinden yürümeye devam ederseniz ,o zamanda bir önceki yıldan daha iyi geçer mi yeni bir yılınız.

Vakit kimse için farklı bir şekilde işlemez.Zaman hiç birimize torpil yapmaz.Siz içinde sevgi olan,iyilik olan bir yıl dileyin bakalım,bu sefer sizi teğet geçeceğini zannetmiyorum..

Ben içinde bolca sevginin olduğu,gerçek dostlukların olduğu,insanlık için bir kavga ve savaşın olmadığı,açlıkların ve sefaletin en azından biraz azalacağı,eğitimsizliğin bir nebze olmadığı,çocukların annesiz ve babasız olmayacağı,her türlü insanlık dışı tavırların yol olduğu bol bol sağlık dolu,mutluluk ve aşk dolu bir yıl diliyorum herkese..

2018 hayatımızdan bir şey götürmesin,yeni mutluluklar eklesin ömrümüze..Aynı dili değil aynı duyguları paylaşacağınız insanlarla, huzurlu güzel yıllarınız olsun.

Herkes zamana bir yolculuk yapmak için hazır..Anılarıyla geçmişe,hayalleriyle geleceğe..Bir film şeridi gibi geçiriyoruz gözümüzün önünden koca bir yılı.İşte film bitmek üzere..Hayallerinizin gerçek olması,yüreğinizden sımsıcak sevginin ve heyecanın hiç yok olmaması dileklerimle...

Bloğumu okuyan beni yalnız bırakmayan ''SEN'' mutlu yıllara..Tanıdığım,tanımadığım burada yolumuzun kesiştiği herkese...Yeni yılın kutlu olsun..

Seneye Görüşürüz :))))

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder