21 Kasım 2016 Pazartesi

Patlamış Mısırla Oyun..


Havalar soğumaya başlayınca akşamları animasyon film keyfi yapıyoruz artık bizim paşalarla..Çok güzel bir animasyon film arşivimiz oldu.Hatta o listeyi de paylaşmak istiyorum bir ara.Çok güzel çocuk filmleri var..Bizimkiler bu ara iyice sardı.Hafta da 2-3 gece izler olduk.E tabi patlamış mısır olmadan kuru kuruya film keyfi mi olur?.Ihlamurumuzu demleriz,mısırımızı patlatırız öyle otururuz ekran başına biz.
Mısırları yeme olayına geçmeden küçük bir oyun oynadık..Önce genişçe bir bez serin tabi ortaya.Sonra bizim ortalık fena karıştı,mısırlar kar oldu tepemize bile yağdı..
Mısırımızı patlattıktan sonra oyunu kimle oynayacaksanız o kadar boş tabak alalım önümüze.Bizimkiler babayla oynadı,ben hakem oldum..Ellerine de birer uzun boylusundan pipet veriyoruz.Ortadaki mısır tabağından,pipetten havayı içeri çekerek mısırları kendi tabağına taşıyorlar.En çok kim taşıyacak?Sayıyorsunuz ve en çok tabağına mısır taşımış olan kazanıyor..Pipetten havayı içeri çekince mısır zaten pipetin ucuna yapışıyor..
Evren Erk yenileceğini anlayınca pipetin ucuna elinle yapıştırdı mısırları :) Kazanan mı? Yok yok :) Hepsi kazandı..Sonra da kafamıza yağdı mısırlar.Bitlenmesek iyidir :))) Haydi bir gece siz de
oynayın.


İyi SEYİRLER,iyi eğlenceler...

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder